top of page

студія архітектури і дизайну інтер'єрів

Ампір

Ампір (від франц. empire - імперія) - стиль в мистецтві й архітектурі першої половини 19-го в., який завершив епоху становлення класицизму.

Ампір виник і розвинувся в надрах класицизму, при цьому мотиви простоти й виразності форм і декору еволюціонували в бік їхньої монументальності й суворої лаконічності. Французькі архітектори часів імперії Наполеона І надихалися величними образами військової звитяги, що залишилися після імперського древнього Риму. В цей період меті звеличення військових успіхів держави слугували тріумфальні арки й пам’ятні колони, що часом значною мірою копіювали древньоримські аналоги. Для втілення державної і військової могутності використовувались монументальні форми портиків (від лат. porticus - виступаюча вперед частина будівлі, відкрита на один або три боки, створена колонами або арками, несучими перекриття, частіше всього оформляє головний вхід та завершується фронтоном), військова емблематика в архітектурних деталях і декорах (лаврові вінки, орли, військові обладунки тощо). В оздобленні пафосних палацових інтер’єрів, переобладнаних для імператора і нових вельмож, застосовуються мотиви античних росписів, грецького і римського декору, ваз, єгипетських барельєфів, фресок і орнаментів часів Ренесансу. Ампірні меблі і бронзові декоративні вироби стилізувалися в дусі обстановки аристократичного древньоримського житлового будинку. 

Ампір виконує перш за все функцію презентабельності.

У всьому інтер’єрі панує монументальність форм, стіни затягнуті драпіруваннями, шовкова оббивка меблів заткана золотом, тумбочки за формою нагадують постаменти, великі дзеркала, дивани, крісла прикрашені бронзою. 
Поверхні декоративних предметів интер’єру прикрашені фрагментами класичної архітектури - пілястрами, колонками, карнизами. Декоративні вироби (грифони, сфінкси, левові лапі тощо) майже без змін запозичуються з античних прототипів.
 
Інтер’єрам в стилі ампір властиві впорядкованість, спокій і врівноваженість складових, строга симетричність композиційних рішень.

Щодо сучасних проявів ампіру, то можна зазначити, що цей стиль аж ніяк не втратив свою актуальність і популярність серед заможних людей, що прагнуть створити розкішний інтер’єр у відповідності до їхнього світосприйняття.

Юрій Максименко, 
директор студії архітектури і дизайну «Златограф Інтер’єр»

+38(067)2305206  +38(067)7179990

Дизайн интерьера Киев. Архитектурный проект дома, котеджа. Студія архітектури і дизайну інтер'єрів "Златограф Інтер'єр", Київ
bottom of page