top of page

студія архітектури і дизайну інтер'єрів

Будинок на даху

1
2

Автори проекту: 

Анатолій Білонога – головний архітектор

студії архітектури і дизайну «Златограф Інтер’єр»;
Дмитро Чепелянський – архітектор

До:

Триповерхова квартира 225 м2, 

Висота стелі 2,80-7 м 

...доречнішою є назва «будинок на даху» – саме такі відчуття створює це помешкання...

 

Хоча в статті і йдеться про квартиру, та все ж доречнішою є назва «будинок на даху» – саме такі відчуття створює це помешкання. З передпокою попадаєш у відкритий простір, відкритий не лише всередині квартири, який об’єднує території кухні, їдальні, вітальні. Цей же простір відкритий до обрію – через величезної кількості вікна бачиш згори все місто, та головне – бачиш, де небо торкається землі. 
Характерною рисою квартири є неймовірна площа фасадного засклення будинку, що спонукало в роботі над дизайн-проектом максимально використати цю рису і привнести в дизайн квартири ідеологію «живемо поруч з небом», хоча ідеологія «живемо поруч із землею» в ньому також присутня.  
Подібно дизайну приватного будинку на першому поверсі, окрім гостьового санвузла, розміщено кабінет, а двоє покоїв – на другому поверсі помешкання. Другий просвіт у вітальні - більярдній несе в собі характерну рису приватного будинку. За рахунок створення додаткового виходу із спальні з організацією внутрішнього балкону і зони відпочинку, мешканці отримали дивовижну можливість спостерігати зверху і за грою в більярд. На стику кухонної і більярдної зон розміщено барну стійку, доречну в обох частинах помешкання. При цьому вона ще й маскує несучу залізобетонну колону.


А тепер про «живемо поруч із землею». У звичайному будинку до землі виходять, звісно ж, з першого поверху. Цей же «будиночок Карлсона» надає таку можливість, та через третій поверх, який організований практично як закрита куполовидна прозора бесідка на вулиці. А на вулиці-терасі розташовані сауна, барбекю, зона відпочинку, «зелені зони» – і все це з можливістю споглядати навколишній світ. З бесідки сходинки ведуть нагору на ще одну спальню-антресоль – щоб використати переваги висоти якнайякісніше, хоча б для споглядання зоряного неба.


Щодо стилістики, то її варто позначити як приємний мікс строгого класичного інтер’єру з англійськими мотивами та сучасного прояву «альпійського» стилю. Це й зрозуміло – висота й шале, дача в сільському швейцарському стилі – пасують одне одному, а класичний інтер’єр сприймається як природний прояв статичного маєтку, образ якого не чужий його мешканцям. Таким чином, піднімаючись на третій поверх господарі начебто переїжджають на літню гірську дачу. Дещо осібно сприймається інтер’єр дитячої кімнати  – в його господаря свої, модерніші уявлення про красу й доречність. Що й вилилось в мінімалістично раціональну стилістику, яка несе в собі навіть дещо спільне з  модним молодіжним лофтом.


На завершення хотілося б порадити: при нагоді не відгороджуйтеся від зовнішнього світу. Маючи балкон, а тим більше терасу, їх варто використати як можливість відчути себе мешканцем не лише квартири, а й цілого світу. Та для цього з відкритими приміщеннями потрібно добряче попрацювати.

 

3-й поверх

2-й поверх

1-й поверх

Після:

+38(067)2305206  +38(067)7179990

Дизайн интерьера Киев. Архитектурный проект дома, котеджа. Студія архітектури і дизайну інтер'єрів "Златограф Інтер'єр", Київ
bottom of page