top of page

студія архітектури і дизайну інтер'єрів

Відлюдний острів. Еко стиль

Автори проекту: 

Анатолій Білонога – головний архітектор

Студии архитектуры и дизайна «Златограф Интерьер»,
Оксана Новошицька – дизайнер

Anchor 1

Після:

До:

Розміщенню всього, що є в квартирі, передувало визначення геопатогенних зон, здатних погіршити стан господарів. Лише після цього виконувалося планувальне рішення дизайн-проекту. Тут варто згадати, що вся квартира зсередини оббита спеціальною захисною сіткою – для захисту від шкідливих електромагнітних випромінювань. Такому уважному підходу до створення свого житла та здоров’я його мешканців позаздрить багато хто. Ось тільки поговорити по мобільному телефону можна лише на балконі. А може, це і є звичайна для людини норма життя? Слід зауважити, що в цьому інтер’єрі ми намагалися певною мірою застосувати нову концепцію проектування інтер’єру – еко-дизайн.

Якщо давати визначення стилю інтер’єру, то упродовж створення дизайн-проекту все чіткіше виявлявся образ арт-деко, що подорослішав. Дитя втраченого покоління переломних часів минулого століття знайшло причини для життя в нашому суспільстві: «в раціональному конструктивістському інтер’єрі влаштувати розмаїту казку про красу і втілену мрію». Поняття арт-деко з’явилося  тоді ж, коли помирав модерн і народжувався холодний конструктивізм (в 20-30-і роки). Певно, саме післявоєнне єство людини вимагало: прикрась холодне, наряди раціональне, втіль мрію на руїнах. 

Модерн таким же чином вижив і в нашому інтер’єрі: гнучка рослинна графіка – його основна тема. Не хотілося б занадто пафосно говорити про нео-модерн. Однак надихаючись єством природи, привносячи її гнучку графіку у архітектуру інтер’єру, несамохіть згадаєш про минуле. Він еклектичний, наш інтер’єр.

В ньому можна знайти і витягнену гнучкість перерожденого модерну, і яскраві плями арт-деко, і холодно-прозорий блиск хай-теку. Але декоративізм, коли деталі і предмети часто-густо не мають конкретного функціонального призначення – його головна риса. Вони лише задають тонкі художні значення емоційно-психологічного та асоціативно-культурологічного характеру. Створені «непотрібні» декори в интер’єрі не лише логічно завершують його, але й створюють атмосферу, дух, стан, відчуття, душевний комфорт. Вони переносят його мешканців в саме серце їхньої мрії – дику острівну природу, і там вони - лише маленька, але абсолютно необхідна і звичайна частка.
Потреби господарів, стиль їхнього життя, склад сім’ї, особисті естетичні уподобання та смаки, поруч з баченням авторів проекту – визначили дизайн цієї квартири.

Трикімнатна квартира – 150 м2, 
Висота стелі – 2,70 м 

Назад до природи – головний лейтмотив інтер’єру 3-х кімнатної квартири загальною площею 110 кв.м. для сім’ї із трьох осіб. Улюблені місця відпочинку – «дикі» острови на Дніпрі. Звідсіля і бажання перенести особливі  настрої та переживання в інтер’єр. Досить розповісти, що для постановки завдання господар квартири довго возив дизайнерів-архітекторів на своєму катері навкруги островів. Коли ті висадилися в кінці кінців на одному з них і все ще продовжували спантеличено шукати очима поруч хоч якусь споруду, здатну задати тему і стилістику, то почули: «ну ось – ми вже на місці». Замовник дав відчути настрій відкритих водних просторів, очерету, затишних, вкритих ліліями і лататтям бухточок, усамітнених острівців та непомітних проток, він, власне, запропонував – далі думайте самі, але настрій хочу такий самий: легкий, свіжий, піднесений. У процесі подальшого спілкування з’ясувалося, що замовник дизайн-проекту, при всій його ліричній піднесеності на островах, в іншому житті – людина дуже логічна і практична. Все це разом взяте і визначило характер рішень в дизайні квартири. 

Тяга до відкритих просторів 

визначила об’єднувальний характер існування вітальні, їдальні ті кухні, а також легкість взаємопроникнення простору передпокою і вітальні. Розширився один із санвузлів – до стану «просторий» з місткою гідромасажною ванною та душовою кабіною.  В передпокої змонтовано півкругла шафа-купе. По суті організована гардеробна кімната. Аналогічний підхід застосовано і при створенні кабінету - на місці лоджії і частини спальні. В обох випадках при відкритих або закритих стулках простори сусідніх приміщень або об’єднуються, або роз’єднуються. Це - приклад трансформованих просторів. Обтічні форми гардеробної і кабінету також створюють відчуття легкості взаємопроникнення просторів.
Вітальня - їдальня - кухня 

обладнана гарно оформленим каміном, розміщеним на колоні телевізором, зручним для перегляду майже з усіх точок, і, що дуже важливо – наповнена буянням живих рослин та їхніх зображень. Варто звернути увагу на особливі засоби зонування цього простору. Із паркетної дошки різного кольору утворені «доріжки» і «острівці», підтримані конструкціями підвісних і натяжних стель та розміщенням світильників. В центрі всього простору – круглий стіл, над ним, практично в тій самій формі – кругла конструкція підвісної стелі, з круглими ж формами люстри. Декоративні пілони, відділяють транзитну зону коридору від простору вітальні. Вмонтовані в них вітражі задають стилістичну канву всьому інтер’єру – вигнута форма пілонів, вигнуті вітражі, гнучкі форми власне зображень – ту саму графіку ми бачимо в зовсім різних  елементах інтер’єру квартири. 
Вітальня має власну родзинку – облямовану декоративним каменем панораму улюблених місць відпочинку. Сам по собі камінь вже задає особливий настрій, тужний по чомусь минулому, і тому справжньому. 

В перегородці, що відокремлює кухню від передпокою, вмонтовані вітражі.  В самій кухні над робочою поверхнею розміщено декоративне панно, що переносить господарку оселі в заплавні луки в моменти, коли не думається про спеції і пропорції. Все це створює господарям відчуття – зручно, як вдома, затишно, як на відлюдному острові.

В ванній виникло «вікно на острів» – ті ж вітражі з улюбленою темою і «рослинні» гнучкі мозаїчні вставки в мозаїчні ж стіни. У шафи ж проста функція – заховати пральну машину та размістити все необхідне на полицях.  Варто сказати, що вибір і фактури, і кольору мозаїки вже створює особливий настрій, асоціативно налаштовуючи на «острівний» лад. Те ж стосується зручненького, салатово-зеленого туалету, в якому до того ж за консольним унітазом заховано так необхідний в літню пору бойлер. 

В батьківській спальні стіна в головах ліжка покрита розписом з плакучими вербами.  Стеля, виготовлена з натяжних і підвісних конструкцій, несе таємну символіку злиття двох сфер, а центр композиції увінчує люстра, дивовижним чином нагадуючи букет із кришталевих квітів. 
В дитячій всі стіни покриті розписами на ту саму тему, тільки ось квіточки, бджілки та бабки мають гідніший дитячого сприйняття - казковий характер. А над головою синім небом (натяжною стелею) пливуть світильники - білі хмарки: дитячий світ в матеріалах та фарбах.

+38(067)2305206  +38(067)7179990

Дизайн интерьера Киев. Архитектурный проект дома, котеджа. Студія архітектури і дизайну інтер'єрів "Златограф Інтер'єр", Київ
bottom of page