top of page

студія архітектури і дизайну інтер'єрів

Екологічне забруднення

Проблема та шляхи вирішення в ремонті і будівництві

Відомо, що екологічне забруднення оточуючого середовища проживання безпосередньо впливає на здоров’я кожної людини.

 

Дуже багато хвороб людини якщо не викликані безпосередньо, то посилюються факторами забруднення середовища проживання. 
Наша будівельна компанія ввела для своїх клієнтів нову додаткову послугу з диагностики і усунення екологічних забруднень в будівлях і приміщеннях, що зводяться або ремонтуються. Тому зараз, за бажанням замовника, ми можемо провести як часткове, так і повне обстеження приміщення, котеджу щодо всіх видів екологічного забруднення. Це можна зробити як до початку, так під час і після ремонту або будівництва. З цією метою ми залучаємо профільних фацівців, використовуючих сертифіковане обладнання. Тобто тепер, закінчивши ремонт, ви зможете, крім візуального задоволення від свежості фарб нового, відремонтованого приміщення, ще й бути внутрішньо спокійними, що невидимые і невловимі вороги вашего здоров’я зведені до мінімуму.

 

Певно, дехто з из читачів цієї статті свого часу вивчали курс «Цивільної оборони», в якому буквально втовкмачували в голови слухачів основні види зброї масового знищення і його фактори ураження. Станься третя світова війна, людина могла б постраждати від наслідків використання ядерної, хімічної або бактеріологічної зброї. Начебто, і країни тієї вже нема, і навіть фільми про третю світову війну вже не модно знімати, та є парадоксальний факт – всі фактори, що завдають шкоду здоров’ю, пов’язані з перерахованими видами зброї масового знищення, залишилися і продовжують загрожувати здоров’ю будь-якої людини, справа лише, так би мовити, в дозі.

 

ТАК ПРО ЩО МОВА?

А мова про экологічну чистоту оточуючого середовища проживання, а точніше приміщень, в яких ми працюємо або живемо. І якщо ви не пастух або, скажімо, моряк, то більшу частину свого життя, працюючи або відпочиваючи, проводите не на свіжому повітрі . І тут можна сказати, що увесь букет перерахованих загрожуючих здоров’ю чинників у наявності. Експертами встановлено дивовижний факт – всупереч загальній думці, якщо розглядати екологічну забрудненість звичайного приміщення в звичайному місті, то без докладання спеціальних зусиль комплексна дія всіх несприятливих екологічних факторів на організм людини будет вищою, ніж на вулиці, в 5-7 разів.

 

 

ЩО Ж МОЖЕ НАМ ЗАГРОЖУВАТИ?

1. ЛИШЕ ОСТАННІМ ЧАСОМ СТАЛИ ПРИДІЛЯТИ ПИЛЬНУ УВАГУ РАДОНОВІЙ ПРОБЛЕМІ. Радон і торон - радіоактивні гази, що є кінцевими продуктами ланцюжка розпадів, на початку якого стоїть уран. Оскільки уран в мізерних кількостях входить природним чином до складу деяких порід, то цей газ може виділятися просто з землі або з деяких будівельних матеріалів (цемент, щебінь, шлакоблоки, цегла). В силу гарної розчинності у воді він може надходити в приміщення разом з водою, скажімо, при користуванні душем. Головним негативним чинником є те, що дані радіоактивні гази розпадаються з випроміненням L-частинок, які уражують клітки біологічних тканин, що призводить до збільшення ймовірності ракових захворювань.

2. ЭЛЕКТРОМАГНІТНЕ ВИПРОМІНЕННЯ.

Спектр електромагнитних хвиль дуже широкий: від інфранизьких до НВЧ (надвисоких частот), в залежності від джерела випромінення. Джерелом може бути і розміщена недалеко високовольтна лінія, і телевізійна вежа, і базові станції сотових операторів, котрих стає все більше і більше, що, на жаль, є зворотним боком покращення покриття мережі. Надлишкові електромагнітні поля негативно виявляються на самопочутті людини, викликючи сонливість, занепад сил. Недавні дослідження російських біофізиків встановили ще один дивовижний факт. Не лише людський мозок, але й усі клітини людського організму породжують слабкі електромагнітні коливання. Тому зовнішні, навіть слабкі електромагнітні поля, можуть пригнічувати нормальні процеси життєдіяльності клітин, а це призводить до передчасного старіння органів, отже, і всього людського тіла.

 

3. ХІМІЧНЕ ЗАБРУДНЕННЯ.

Враховуючи, що при оздобленні приміщень практично не можна уникнути використання сучасних полімерних матеріалів, то всі вони, різною мірою, в залежності від внутрішньої структури, а також від зовнішніх чинників (температури, вологості) виділяють газоподібні леткі речовини. В залежності від ступеню деталізації можна виявити до десятка хімічних домішок в повітрі приміщення. Найчастіше виявляються найнебезпечніші - це фенол, що входить до складу деяких підлогових покриттів, лаків, фарб, і формальдегідні смоли, що входить до складу ДВП, ДСП, меблів. Часто-густо небезпеку здоров’ю людини створює вода з системи центрального водопостачання.

 

4. БІОЛОГІЧНЕ ЗАБРУДНЕННЯ.

Забруднення повітряної маси приміщення різноманітними бактеріями, вірусами, спорами цвілевих грибків, нарешті пилюкою. Цвілеві грибки ростуть в місцях з підвищеною вологістю. Как правило, до улюблених місць поширення грибків належать квартири над підвальними приміщеннями, місця в квартирах з видимими протіканнями, а також потенційно погано вентильовані, вологі місця. До небезпечних джерел захворювань належать також постільний кліщ.Наведені види забруднень перераховані з точки зору значущості їхнього негативного впливу на організм людини. Звісно, цей поділ умовний, і в кожному конкретному випадку якийсь з факторів може переважати інші і саме на боротьбу з ним варто спрямувати основні зусилля. Скажімо, в офісі головним забруднюючим чинником може бути хімічне забруднення із-за наявності килимових покриттів та неякісно виготовлених меблів. Сюди ж варто зарахувати електромагнітне випромінення, що переважає прийнятні норми – чи то із-за направильного розміщення обладнання, чи то із-за використання застарілого. А в приватних будинках може спостерігатися перевищення ГДК (гранично допустимої концентрації) радіоактивних аерозолей в окремих приміщеннях. Це відбувається із-за властивостей радіоактивних газів легко розчинятися в грунтових водах і таким чином, а також через тріщини в земній корі, виходити на поверхню і попадати на перші поверхи і в підвальні приміщення. Провівши діагностику і оцінивши значення всіх чинників, ми зможемо запропонувати та втілити комплекс технічних і технологічних рішень з мінімізації екологічного забруднення вашого житла.

Провівши діагностику і оцінивши значення всіх чинників, ми зможемо запропонувати та втілити комплекс технічних і технологічних рішень з мінімізації екологічного забруднення вашого житла.

Борис Лащьонов керівник

ремонтно-будівельного підприємства 

+38(067)2305206  +38(067)7179990

Дизайн интерьера Киев. Архитектурный проект дома, котеджа. Студія архітектури і дизайну інтер'єрів "Златограф Інтер'єр", Київ
bottom of page