top of page

студія архітектури і дизайну інтер'єрів

Ремонт з перших рук

на визначеній висоті. Так само і з електрикою, адже безглуздо виводити на кожну стіну роз’єми для підключення ТБ або Інтернету. Тому, коли немає дизайн-проекту (тим паче, коли є), наша компанія перед початком ремонтних робіт надає замовнику план-графік, де з точністю до тижня вказується, коли та яких приладів параметри необхідно визначити, щоб уникнути в подальшому переробок.

 

Увесь комплекс робіт, котрі в процесі ремонту необхідно буде виконати, можна в загальних рисах разділити на наступні види робіт: електротехнічні, сантехнічні, гіпсокартонні, чорнове оздоблення, чистове оздоблення. 
Ці етапи є найтиповішими, тому для розуміння і спрощення викладу ми їх і згадали. Хоча зрозуміло, що гіпсокартонні роботи в частині, наприклад, зведення перегородок (стін) можуть успішно замінятися як цегляною кладкою, так і зведенням конструкцій из пазогребневих (гіпсових) блоків, склоблоків або встановленням скляних стаціонарних чи зсувних перегородок.

ПОСЛІДОВНІСТЬ РОБІТ.

Першими розпочинають роботи електрики і сантехніки, а йдуть вони останніми. Електрики повинні протягнути всі проводи до початку оздоблювальних робіт, включаючи як електричні проводи, так і кабелі інтернету і телебачення. Сантехніки, в свою чергу, повинні установити труби опалення, водопроводу, каналізації. Ці роботи можуть співпадати з початком гіпсокартонних робіт. 
Гіпсокартонні роботи як правило можна разділити на двоє великих видів.

 

Гіпсокартонні роботи як правило можна разділити на двоє великих видів.

Перший - створення нових перегородок, а також разноманітних декоративних конструкцій

Змінюючи разміри внутрішніх приміщень, зводять нові перегородки з гіпсокартону. 
Дуже часто цим методом користуються при переплануванні санвузлів. Великий плюс при цьому той, що частину водопровідних труб можна заховати в саму стіну санвузла, що досить проблематично у випадку, коли маєш справу з цегляними стінами або тим більше бетонними стінами або каркасами. Таким чином ви економите внутрішній простір, надлишку якого в санвузлі ніколи не буває. При цьому не варто забувати, що стіни повинні робитися з кожного боку із подвійного вологостійкого гіпсокартону, а всередину закладається мінеральна вата. Лише в такому випадку всі шуми із санвузла не будеть долинати до житлових приміщень. В окремих випадках для отримання особливих параметрів звукоізоляції застосовуються гіпсоволоконі листі (ГВЛ), які мають високий рівень звукопоглинання. Хоча очевидним недоліком ГВЛ є неможливість їхнього згинання, на відміну від звичайного гіпсокартону.

 

Другий вид – вирівнювання стін, стель.
Чорнове оздоблення можна умовно разділити на роботи з вирівнювання підлог, стель, стін, укосів та власне чорнове оздоблення, тобто підготовку цих же поверхонь для чистового оздоблення. При чорновому оздобленні треба користуватися нехитрою формулою: спочатку при вирівнюванні ми йдемо знизу вверх - підлога, стіни, стеля, потім, при чистовому оздобленні, спускаємось зверху вниз - стеля, стіни, підлога.

 

Вирівнювання підлоги – спочатку це заливання стяжки. Заливання зтяжки – перший процес з чорнового оздоблення, і він за часом може бути проведений як до початку гіпсокартонних робіт, наприклад, зведення перегородок між житловими приміщеннями краще робити, вже заливши зтяжку, так і після їхнього зведення. Заливання зтяжки у санвузлах виконують вже після зведення стін. В цей момент варто звернутися до фінішного плану. Якщо у вашій квартирі межують різні підлогові покриття, скажімо плитка на кухні, паркет у кімнатах, котрі мають різні товщини, то, щоб не створювалися пороги, необхідно заливати зтяжку різної товщини.

 

ВИРІВНЮВАННЯ СТІН.

Стіни, які залишаються після будівельників, у 95% випадків не бувають рівними. Вирівнювати можна наступними способами

 

Перший спосіб: цементно-пісчаним розчином з монтажем малярної сітки. Його плюс – за вартістю використаних матеріалів він найдешевший.Мінус – у стінах збирається дуже багато води і процес висихання, в залежності від зовнішньої температури, займає не менше тижня. Також мінімальна товщина такої штукатурки не може бути менше 2 см, що зменшує житловий простір.

 

Другий спосіб – це нанесення гіпсової штукатурки.Його плюс – швидкість работи, можна досягати мінімальних товщин, швидко висихає.Мінус – використання сумішей у розрахунку на 1 кв. м. значно вище, ніж у попередньому випадку. Гарно зарекомендовала себе для цієї мети штукатурка Кнауф Ротбанд (Knauf Rotband).

 

Третій спосіб – монтаж гіпсокартону. Його плюс – швидкість монтажу, ідеально рівна поверхня. Мінус – простір, котрий забирається у приміщення в цьому випадку, – від 4-5 см. Тому цей метод найчастіше використовують у випадках, коли необхідна швидкість виконання, а по стінах намічається провести багато проводки, наприклад, при ремонтах офісів.

 

Окрема історія з кутками приміщень. Тут потрібен компроміс, якщо ви рахуєте гроші, котрі витрачаєте на чорнові матеріли. З одного боку кутки між стінами повинні бути прямими, проте, як показує досвід, легше знайти сніг влітку, ніж приміщення з прямими кутками в новобудові. Як правило, приміщення зверху виглядає як ромб або інша геометрична фігура, але аж ніяк не квадрат. А тепер намалюйте всередині цього ромбу прямокутник, і простір між стенками і умовним прямокутником по суті повинен заповнитися штукатуркою. А це виливається буквально в сотні надлишкових кілограмів матеріалів для цієї штукатурки. Тому рекомендується ідеально прямими робити лише ті кутки, де будуть вбудовані меблі, або впритул стоятиме стіл чи шафа (зверніться до фінішного плану).

 

ВИРІВНЮВАННЯ СТЕЛЬ (підходять ті ж способи і матеріали, що й для стін)
З точки зору швидкості виконання та практичності найзручніше вирівнювання з допомогою гіпсокартону.
Плюс – в просторі між листами гіпсокартону та як правило бетонними перекрттями стелі легко ховається вся проводка, а також корпуси точкових світильників, без котрих не обходиться більшість сучасних інтер’єрів, і не потрібно проводити трудомістке штраблення бетонних плит для прокладання проводки.
 
Мінус – простір, котрий забираєтся у приміщення – в цьому випадку найбільший, а низькі стелі створюють у більшості людей певний дискомфорт.Отже, якщо вирівнювати стелі з найменшим зниженням, то найпридатнішою є методика з використанням гіпсової штукатурки. В такому випадку висота стелі знижується в основному на 1-2 см. Та залишається проблема з проводкою для світильників.

 

В той же час, якщо висота стелі дозволяє, якщо в концепції інтер’єру присутні складні конфігурації як стель (наприклад, с натяжною стелею), так і стін з різноманітними нішами (наприклад, для побутової техніки), використання гіпсокартону стає нічим не обмеженим, окрім як його властивостями і технологією монтажу. Як витікає з наведеного, для стель найприйнятнішим є компромісний варіант. По периметру стелі виконуються короби з гіпсокартону, в котрі ховається проводка та локальні світильники, а центр вирівнюється гіпсовою штукатуркою Як кажуть, і вівці цілі, і вовки ситі. В цьому випадку не відчувається зниження рівня стелі. 

 

З цього моменту розпочинається завершальна частина чорнового оздоблення
Всі гіпсокартонні поверхні рекомендується обклювати флізелином. Інакше потім не уникнути появи тріщин на свіжопофарбованих стінах і стелях. За дотримання технології спочатку наноситься грубіша стартова шпаклівка (ми використовуємо Stabil PG-41), потім вона ретельно зачищається наждачним папером, лише після цього наноситься мілкіша за своєю структурою фінішна шпаклівка та знову, майже до блеску затирається наждачним папером (гарно зарекомендовала себе Knauf F2 або Vetonit LR-fine). 
Це і є та межа, на якій відбувається відсіювання професіоналів від непрофесіоналів, а замовник ремонту остаточно зможе зрозуміти, чи гарний вибір він зробив. 


На правильно виготовлену поверхню стін або стелі якісно нанести фінішне покриття – фарбу, декор або наклеїти шпалери зможе майстер середньої руки, на неправильно – навіть Лівша (що підкував блоху) буде безсилий.
Чистове оздоблення – до фарбування слід зробити всі плиточні роботи, інакше пилюка, виникаюча при різанні плитки, зможе попасти на пофарбовані поверхні. Заразом заливаєтся самовирівнююча суміш, котра підганяє остаточно рівні дотикання підлог з різних матеріалів. Не треба забувати, щоб до пофарбування вивезли все сміття, а в квартирі провели вологе прибирання.

 

Тільки потім фарбують стелі, стіни та після їхнього висихания якраз настає час стелити на підлогу паркет дошку, ламінат чи лінолеум; електрику – монтувати розетки, вимикачі, освітлювальні прилади;  сантехніку – встановлювати чистову сантехніку (душову кабіну, вмивальник, унітаз тощо).

Звісно, всі подробиці в такій статті не раскриєш, та вкрай важливо перед початком робіт уявити й зрозуміти їхню правильну послідовність та організацію. В цьому випадку тертя й недовіри між будівельниками і господарями буде значно менше. В ідеальному випадку – они зникнуть взагалі, та найважливіше – правильна організація робіт здешевлює затрати на ремонт.

ЯК ПРАВИЛЬНО ОРГАНІЗУВАТИ РЕМОНТ, ЩОБ УНИКНУТИ НАДМІРНИХ ФІНАНСОВИХ ВТРАТ.

 

Практично всі, хто в своєму житті зіштовхувався з ремонтом, знає яка це непроста справа.

В комплексному ремонті, як у військовій операції, необхідно володіти:

1) матеріальними ресурсами;
2) кваліфікованими виконавцями;
3) розумінням ходу всієї операції;
4) фінішним планом.

Тільки тоді, в кінцевому результаті, перемога буде за замовником ремонту. Відсутність лише однієї складової може призвести як до повної поразки - тобто ви витратите кошти, а ремонт не зробите, або часткової - ремонт буде закінчено, а результат вас не задовільнить. Якщо про необхідність перших двох складових знає кожен, а розуміння повинно до Вас прийти, якщо ви прочитаєте статтю до кінця, то про останню – фінішний план, необхідно сказати окремо. 

 

Найоптимальніший план – це дизайн-проект. 
Маючи на руках правильно виконаний дизайн- проект, кваліфікований будівельник зможе зразу назвати кількість необхідних матеріалів, повну вартість рабіт. При правильному підході присутність замовника взагалі не потрібна до закінчення робіт. В тих же випадках, коли такого проекту немає, потрібно чітко розуміти, і не лише розуміти, але й якось зафіксувати принаймні основні риси інтер’єру, котрий ви хочете побачити в кінці. Річ у тім, що цілий ряд проведених на самому початку ремонту робіт з точністю до сантиметра оріентировано на фінішне планування квартири. Якщо це не врахувати на початку роботи, то потім доведеться щось переробити наприкінці. 

 

Наведемо декілька прикладів. 
Вся розводка сантехніки: всі фітинги (англ. fitting, від fit - прилаштовувати, монтувати, збирати), з’єднувальна частину трубопроводу, встановлена в місцях його розгалужень, поворотів, переходів на інш. діаметр, а також за необхідності частого збирання і розбирання труб), сантехнічні труби – прокладаються спочатку. При цьому вони ховаються або в стіни чи в стяжку, але виведення для підключення чистової сантехніки (ванної, душової кабіни, умивальників, унітазу тощо) мають свою специфіку для всіх сантехприладів, та повинні знаходитися в строго визначеному місці і 

Наша компанія надає замовнику план-графік

Створення нових перегородок, а також разноманітних декоративних конструкцій

щоб не створювалися пороги, необхідно заливати зтяжку різної товщини

нанесення гіпсової штукатурки.

вирівнювання гіпсокартоном

Окрема історія з кутками приміщень. 

використання гіпсокартону стає нічим не обмеженим

Борис Лащьонов керівник ремонтно-будівельного підприємства 

+38(067)2305206  +38(067)7179990

Дизайн интерьера Киев. Архитектурный проект дома, котеджа. Студія архітектури і дизайну інтер'єрів "Златограф Інтер'єр", Київ
bottom of page