top of page

студія архітектури і дизайну інтер'єрів

Проектування. З чого почати

Уявимо, Ви вирішали побудувати власний дім.

У Вас вже є земельна ділянка (державний акт на право власності) і є дозвіл від районної адміністрації на будівництво. Потрібен проект будинку. До сих пір побутує наївне уявлення що ідеальним рішенням буде придбати готовий проект та «прив’язати» його до ділянки. З точки зору фінансової - так. Проте з точки зору створення дому, ідеального для даної сім’ї на певній ділянці – аж ніяк.

Спочатку необхідно запланувати все необхідне на ділянці. 
Наприклад, стоянка на дві машини (або гараж), гостьова автостоянка, сад, парк, басейн, озеро, сауна, бесідка – продовжувати можна ще долго. Ну й, звісно, - який потрібен дім? 

 

Наприклад: для проживання сім’ї з четирьох чоловік і ще одна гостьова спальня - все загальною площою 250 кв.м. Сюди ж потрібно додати і характер необхідних приміщень. Наприклад: кухня-студіо (вітальня) з каміном і зимовим садом, більярдна, кабінет, спортзал, пральня, дві гардеробні, чотири спальні, три санвузли. Якщо сюди додати ще й басейн, то характер будівлі зміниться радикально. Отже, перераховані побажання можуть суттєво змінити як проект будинку, так і проект ділянки. Та це ще не все. Різні технічні й технологичні рішення впливають на нього не менше. Наприклад, водопостачання – від водогону чи свердловини, канализація – центральна чи потрібен свій антисептик тощо. Всі перераховані параметри відображаються в техничному завданні на проектування. Наступним кроком буде крок проектувальників – ескізний проект (зображення в об’ємі) як будинку, як всієї ділянки, так і окремих її компонентів – в’їзних воріт, хвіртки, паркану, басейну, альпійської гірки тощо. На цьому етапі проектувальник активно обговорює з замовником не лише планувальні рішення дому й ділянки (генеральний план), а й стильові уподобання (наприклад: щось сучасне, щось класичне, щось сільське). В процесі проектування в залежності від уточнення параметрів задачі настають зміни – і місця розташування дому, і його площі, і характеру всього, що може з’явитися на ділянці. Наприклад, в тех. завданні забулися згадати про тінисту перголу, що веде до дитячого ігрового майданчика. На цьому ж етапі приймаються рішення (в категоріях ціна-якість-стиль) щодо будівельних і оздоблювальних матеріалів. Коли ескізний проект замовником затверджено, створюється «Проект» - пакет будівельних креслень:

  • архітектурно-будівельний розділ,

  • паспорт фасадів,

  • ситуаційний план,

  • генеральный план,

  • проект благоустрою території,

  • дендроплан,

  • малі архітектурні форми.

Сюди же входить пояснювальна записка з описом всіх інженерних разділів. Як правило, ця частина проекту проходить погодження в органах державного нагляду (на стадії «проект»), які дають дозвіл на будівництво відповідно до затвердженого проекту.

Увесь проект містить також інженерні разділи: конструкція покрівлі, фундаментів (разділи «конструкції залізобетонні, металеві, дерев’яні»), розділи «опалення і вентиляція», «водопостачання і канализація», «електричне обладнання» (внутрішні і зовнішні мережі), вертикальне планування. Ця частина проекту як правило не проходить погодження, а потрібна будівельній организації – підряднику для складання кошторису та виконання будівельних робіт. При проектуванні великих об’єктів іще необхідні будівельний генеральний план і проект організації будівництва. В реальному житті для невеликих об’єктів суттєвої частини цих інженерних розділів можна й не робити - обійтися тільки необхідними для погодження та отримання дозволу на будівництво, а також абсолютно необхідними будівельникам для провадження робіт.

Коли дім побудовано, його необхідно ввести в експлуатацію: складається відповідний акт, котрий підписують представники всіх погоджуючих інстанцій.


Ось таким чином Ви можете отримати в користування ідеальний дім – дім своєї мрії.

Юрій Максименко, 
директор студії

архітектури і дизайну «Златограф Інтер’єр».

+38(067)2305206  +38(067)7179990

Дизайн интерьера Киев. Архитектурный проект дома, котеджа. Студія архітектури і дизайну інтер'єрів "Златограф Інтер'єр", Київ
bottom of page