студія архітектури і дизайну інтер'єрів
Автор проекту:
Ольга Охріменко – дизайнер
До:
Після:
Трикімнатна квартира – 116 м2
Висота стелі – 2,75 м
Характерною рисою дизайну квартири є надзвичайно вдала пристосованість до потреб сім’ї з чотирьох чоловік.
Інтимна зона – батьківські покої і дитяча кімната – настільки ж сприймається відокремлено від іншого простору квартири, наскільки цей інший простір створює відчуття єдиного. Навіть передпокій зовсім плавно перетікає у вітальню за рахунок об’єднуючої сусідні приміщення декоративної напівколони і особливою грою форм декоративної стелі і підлоги.
Вітальня, вона ж домашній кінотеатр, легко об’єднується з кухнею зсувною перегородкою, разом являючи гарний приклад трансформованого інтер’єру.
Далі за кухнею розміщена їдальня. Взагалі в цій квартирі передбачено вживання їжі багатозональне – або за барною стійкою – по-швидкому, або за столом – всі разом і ґрунтовно, або ж в особливій «кавовій» місцині – розслабитися біля вікна за газетою або книгою. Саме завдяки такому «перетіканню» простору з приміщення в приміщення, та ще й з можливістю трансформації, створюється своєрідне відчуття динамізму. В цілому ж інтер’єр квартири надзвичайно раціонально сплановано. Це і досить місткі гардеробні шафи-купе (вони ж комірчини для всілякого домашнього начиння, це й розширені і тому достатні для всієї родини санвузли, і виділене для сушки білизни місце на балконі. Питання з домашнім кабінетом вирішено просто й за можливостями - робочий стіл і книжкова шафа розміщені в батьківських покоях.
Стилістика цього інтер’єру сприймалася б похідною сухого раціоналізму, якби не пильна увага до декорування. Особливу роль в цьому сенсі відіграли декоративні конструкції – прикрашені декоративною штукатуркою стели-полиці - для телевізора, техніки і для предметного декору, а також вже згадана напівколона на транзиті з передпокою у вітальню. Продовжують підхід заспокійливі декоративні конструкції спальні, декоративність плитки у ванній і гостьовому санвузлі, яка завдяки розкладці сприймається як мальовничі панно. Художні полотна також додають інтер’єру певної пишності. Слід зауважити, що завдяки наведеним прийомам інтер’єр сприймається контрастним – за формою, за кольором, фактурою поверхонь, і тому кожен елемент сприймається яскраво і соковито, а разом вони створюють композиційну цілісність.
Дизайн інтер’єру квартири створює атмосферу спокою і затишку - завдяки продуманості всіх деталей і неперевантаженості, а привнесений декоративізм дарує інтер’єру власне чутливе і чарівне лице. Такі інтер’єри можна наводити як приклад художнього оформлення інтер’єру, що демонструє тенденцію, найбільше притаманну сучасному світу.